![](https://mic.medtechnopark.com.ua/upload/events/th-15.jpg)
Віртуальна фізіотерапія так само ефективна, як і звичайне лікування
У звіті "Дослідження ефективності віртуальної фізіотерапії", підготовленому незалежним провайдером фізіотерапії компанією Ascenti, аналізується відкритість пацієнтів до віртуального лікування, поліпшення больових відчуттів за 10-бальною числовий шкалою і задоволеності результатами при використанні такої технології.
Результати показали, що вона так само ефективна, як і, в деяких випадках, більш результативна, ніж звичайне лікування, що проводиться "живим" фізіотерапевтом.
Основні переваги, виявлені в ході дослідження, включали в себе зручність через відсутність необхідності виходити з дому або відпрошуватися в відгул, а також можливість використання цифрових інструментів, таких як відео, щоденники та звіти, для залучення пацієнтів в процес відновлення.
Дослідження показало, що пацієнти, які звернулися до відео-демонстрацій знову після сеансу, в цілому домоглися найкращих результатів.
Лікарі виявили, що деякі пацієнти були більш мотивовані вчитися вправам під час відеоконференцій, і відзначили, що можливість бачити пацієнта у нього вдома допомагає і при визначенні планів фізичних вправ.
Результати дослідження показали, що віддалена фізіотерапія добре сприймається пацієнтами і цілком ефективна, більш того, вона в деяких випадках ефективніше, ніж традиційне лікування, і що вона повинна стати суттєвою частиною лікувальної фізіотерапевтичного плану після COVID-19.
Віртуальні фізіотерапевтичні платформи були в обігу і до пандемії, зокрема, британська компанія Physitrack ще в 2017 році уклала угоду з великої страхової компанією, яка запропонувала своїм клієнтам використовувати фізіотерапію на основі додатка замість особистих сеансів.
Крім того, зовсім недавно було доведено, що вправи з використанням програми компанії Kaia Health, більш ефективні, ніж стандартна стратегія індивідуальних сеансів фізіотерапії в поєднанні з онлайн-освітою.
Фізіотерапевт Адам Джарвіс, головний операційний директор компанії Ascenti, каже, що
“Існує ряд областей, в яких віртуальна фізіотерапія перевершує особисті зустрічі. Інноваційні програми можуть використовувати цифрові інструменти для зміни поведінки, щоб дійсно залучити пацієнта в роботу над його відновленням, а фактор зручності може переконати більше людей шукати необхідне лікування і дотримуватися його, замість того, щоб відкладати його. Однак особисте спілкування з фахівцем залишається життєво важливою послугою, більш ефективної при певних умовах і кращою для деяких пацієнтів.”
Джерело: MobiHealth News