< Назад до усіх подій
09.06.2021    10:00

Вчені визначили, коли телемедицина стає ефективною

Вчені з університету Західної Вірджинії (США) поставили перед собою завдання визначити оптимальну частоту телемедичних прийомів для пацієнтів з хронічними захворюваннями. У дослідженні, опублікованому в журналі E-Health Telecommunication Systems and Networks, вони проаналізувала ряд публікацій, що стосуються телемедицини та хронічних захворювань. 

 

Вони виявили, що віртуальні послуги лікарів приносять пацієнтам більше користі, якщо вони тривають близько року, а не припиняються через шість місяців. Однак, за їхніми словами, необхідно більше даних. 

 

Систематичний огляд 47 статей включав синхронні і асинхронні телемедичні сервіси, а також віддалені послуги з моніторингу пацієнтів. Приблизно половинні статей вивчався ефект телемедицини при одному хронічному захворюванні та в іншій половині - при декількох захворюваннях. 

 

Група дослідників виявила, що незалежно від способу надання послуг, більша тривалість телемедичних послуг (близько року) дала позитивні результати, в порівнянні з більш короткими термінами (37-38 тижнів). 

 

При цьому дослідники пояснили, що оптимальна "доза" телемедичних послуг, тобто частота і формат, поки невідома - і що необхідно отримати більше даних. За їх словами, 

 

Нам треба оцінити, скільки часу лікарі проводять з учасниками? Що роблять медсестри і скільки часу це у них займає? Скільки часу у лікарів йде на перегляд віддаленого моніторингу пацієнта? Чи говорять лікарі з пацієнтами по телефону? Збираючи цю інформацію стандартним чином, ми можемо почати встановлювати зв'язок між дозою і результатом. 

 

У дослідженні також наголошується небезпека того, що телемедицина може погіршити цифровий розрив, особливо якщо демографічні дані пацієнтів не збираються належним чином. Незважаючи на те, що багато фахівців стверджують зворотне, відзначаючи переваги телемедицини, як засобу зменшення цифрового розриву між людьми.


Джерело: Healthcare IT News