< Назад до усіх подій
17.04.2021    10:00

Різниця між звичайними і медичними пристроями, що носяться стає все більш непомітною

За даними дослідницької фірми CCS Insight, підживлюється пандемією тенденція до зростання ринку "розумних" пристроїв, що носяться зберігається у 2021 р і в наступний період.  Компанія в своєму останньому звіті по пристроїв, що носиться  прогнозує зростання продажів на 24% у 2021 році до 239 мільйонів пристроїв по всьому світу.

 

CCS Insight припускає, що ця тенденція збережеться і в 2021 році і далі, і до кінця 2025 року очікується, що в користуванні буде більш 1.2 мільярда пристроїв (хоча багато з них через дуже коротко час виявляється в "далекому ящику"), а щорічні продажі  наблизяться до 400 мільйонам пристроїв.

 

За словами аналітиків CCS Insight,

 "В даний час ми бачимо більше компаній, що виходять на ринок пристроїв що носяться, ніж йдуть з нього.  За нашими оцінками, продажу запястних пристроїв в 2020 році склали майже 24 млрд доларів, і цей ринок приваблює все більше і більше конкурентів.  Зокрема, майже всі великі виробники смартфонів в даний час пропонують у своєму портфоліо смарт-годинник, а часто і фітнес-трекер.  Ми також прогнозуємо сильне зростання поставок пристроїв, і очікуємо, що до кінця 2025 року в користуванні буде більш 1,2 млрд смартфонів і фітнес-трекерів. "


 

Це зростання забезпечить простір для процвітання широкого спектру пристроїв - бюджетні фітнес-трекери будуть добре продаватися випадковим користувачам і на менш просунутих ринках, в той час як просунуті смарт-годинник будуть просувати верхні рядки ринку вперед.

 

 

 

Однією з ключових тенденцій на ринку за останні кілька років стало збільшення кількості датчиків стеження за здоров'ям, як в смартфонах, так і в спеціалізованих фітнес-трекерах.

 

 "Такі функції, як моніторинг частоти серцевих скорочень, в даний час є стандартними для всіх пристроїв що носяться на зап'ясті, і ми бачимо більш просунуті функції, такі як вимір електрокардіограми і рівня кисню в крові, причому пристрої стають все більш дешевими. Це вже було ключовим  фактором збільшення продажів пристроїв що носяться  до появи пандемії, - сказав аналітик CCS Insight Лео Гебб. - Але ми вважаємо, що пандемія підвищила інтерес до приладів, які можуть контролювати стан здоров'я і самопочуття, оскільки ці питання стали актуальними для багатьох людей у ​​всьому світі.”

 

Це, в свою чергу, розмиває кордони між сучасними, специфічними для охорони здоров'я приладами і повсякденними ношеними пристроями.

 

Як зазначає Лео Гебб,

 

“Пристрої тепер змушені піддаватися регуляторної перевірці на різних ринках, перш ніж вони зможуть офіційно рекламувати свою функціональність в повному обсязі.  В результаті, нерідкі випадки, коли пристрої запускаються на певному ринку, а потім на більш пізньому етапі оголошують про додавання функції контролю здоров'я, навіть якщо саме обладнання не змінилося.  Це пов'язано з тим часом, який може знадобитися для отримання дозволу від таких органів, як FDA, для таких функцій, як ЕКГ-вимірювання.”

 

Причому сьогодні практично всі виробники пристроїв ретельно підкреслюють, що їх пристрої не замінюють традиційні методи діагностики, і що ЕКГ або показання кисню крові не повинні використовуватися для самодіагностики того чи іншого стану.

 

 

Джерело: CCS Insight