Кожного дня публікується близько 250 медичних додатків
У 2020 році різко збільшилася кількість мобільних медичних додатків, в результаті чого загальне число запропонованих програм досягло 350 000.
Пандемія сприяла появі ще 90 000 додатків в 2020 році - в середньому 250 в день - і це в поєднанні зі зростанням числа і функціональності пристроїв, що носяться "свідчить про прискорення інновацій в області цифрової охорони здоров'я", йдеться в звіті про тенденції, випущеному IQVIA Institute for Human Data Science.
Багато з нових додатків орієнтовані на споживачів і призначені для загального оздоровлення або фітнесу, проте все частіше зустрічаються інструменти, призначені для допомоги пацієнтам з конкретними захворюваннями.
Серед останньої групи найбільш поширені додатки для контролю психічного здоров'я, діабету і серцево-судинних захворювань, на частку яких припадає близько половини усіх додатків, орієнтованих на конкретні захворювання.
Програми для контролю захворювань тепер складають 47% найбільш широко використовуваних медичних програм, в порівнянні з 28% в 2015 році.
Ринок гаджетів як і раніше орієнтований на споживача, 55% пристроїв призначені для занять фізичною активністю і фітнесом, але нове покоління більш складних пристроїв дозволяє розробляти інструменти, які надають "значний вплив на здоров'я", відзначають аналітики.
IQVIA також виявила 438 техніко-економічних досліджень, які вивчали 933 різних біомаркерів в минулому році, і 96 випробувань, в яких цифрові біомаркери використовувалися в якості кінцевих точок, оскільки цифрові пристрої продовжують впроваджуватися в процес розробки ліків.
У клінічних випробуваннях фармацевтичних препаратів і медичних пристроїв все частіше використовуються датчики і цифрові біомаркери, що дозволяє проводити більше досліджень в віртуальному або децентралізованому режимі.
Ця зрілість також відбивається в тому, як цифрові інструменти охорони здоров'я виводяться на ринок, з появою чотирьох бізнес-моделей - прямі поставки споживачеві, укладання контрактів із страховиками або роботодавцями, а також відшкодування витрат на пристрої або ліки медичними службами.
Однак все ще існують перешкоди, які необхідно подолати, включаючи проблеми з інтеграцією використання цифрових інструментів охорони здоров'я в робочі процеси лікарів, а також відсутність стандартів для оцінки, призначення та відшкодування витрат.
Поліпшення якості, що спостерігається в останні роки, призвело до появи переконливих доказів впливу деяких подібних систем на здоров'я пацієнтів, що сприяє їх впровадженню в практику.
Тенденції, виявлені IQVIA, пов'язані зі зростаючим рівнем інвестицій в сектор цифрового напрямку охорони здоров'я: в першій половині цього року тільки в американські компанії, що займаються цифровим напрямом, було влито рекордну кількість коштів - $ 14, 7 млрд, що всього за шість місяців перевищила всю суму, яку залучено в 2020 році.
Джерело: Pharma Phorum