Ключові тенденцій в цифровій охороні здоров’я, що зберігаються в 2021 році
Загальний технологічний підхід до інновацій полягає в тому, щоб "пробивати бар'єри і рухатися швидко". Але коли мова заходить про охорону здоров'я, де основним принципом є "не нашкодити", потрібно бути інноватором іншого типу. Як зламати усталені і застарілі речі, не нашкодити і створити нову і кращу реальність?
Минулий рік все змінив. Цифровий перехід охорони здоров'я набирав обертів і до пандемії, криза також була поштовхом та величезною інтелектуальної енергією і швидким просуванням вперед. Дуже швидко багато застарілих обмежень зникли. Організації охорони здоров'я, технологічні компанії та державні установи вперше довели, що швидкість, інновації та безпека дійсно можливі в охороні здоров'я.
Ось кілька тенденцій, які розвиваються у нас на очах.
Консьюмеризація охорони здоров'я
Охорона здоров'я швидко стає бізнесом, більш орієнтованим на споживача. Цифрова революція повинна була зробити це неминучим, але все ще існувало безліч обмежень. Пандемія змінювала ситуацію буквально кожен день, так як раптово пацієнти виявилися в ситуації, коли вони не могли звернутися за медичною допомогою безпосередньо до лікаря. У той же час посилення соціальної ізоляції змусило багатьох людей усвідомити, що вони повинні самі дбати про себе. Лікарняні портали є найважливішим фактором для керівництва власним лікуванням або медичним доглядом за коханою людиною.
Вже скоро найскладніша інформація - від протоколів лікування до комп'ютерної томографії або геномної інформації - буде так само легко доступна, як і банківський баланс. І підприємцям необхідно подумати про це саме зараз. Тому, що перші в цій сфері можуть дуже швидко стати найсильнішими і великими.
Телемедицина
Телемедицина - це ще один спосіб, за допомогою якого медицина стала більш орієнтованою на споживача, оскільки вона відкриває пацієнтам широкий спектр можливостей доступу. За допомогою телемедицини консультація лікаря може здійснюватися у формі відео-візиту, телефонного дзвінка або обміну текстовими повідомленнями. Ця технологія являє собою повільно розвивається тенденцію, стримуваний нормативними обмеженнями, питаннями безпеки і конфіденційності, але як тільки пандемія зробила особисте відвідування проблематичним, телемедицина відкинула стримують її "вериги" і різко збільшила свою популярність. Медичні центри і страхові компанії почали підтримувати телемедицину і заохочувати її використання, закликаючи пацієнтів завантажувати додатки, які дозволяють їм призначати зустрічі і консультації з лікарями прямо на своїх смартфонах.
Навіть після того, як особисті відвідування лікаря, як і раніше, знову стануть можливими, багато людей захочуть зберегти зручності віддаленого спілкування з лікарями або терапевтичних сеансів по відео. У свою чергу клініки і страхові компанії можуть порахувати, що для людей (та й для них теж) більш економічно вигідно отримувати базову медичну допомогу онлайн, ніж при особистих відвідуваннях. Одним з ускладнень будуть вимоги закону про забезпечення безпеки персональної інформації (HIPAA), які були скасовані на час пандемії і які, ймовірно, знову стануть діяти. Залишається питання, чи зрозуміє нарешті галузь, як задовольнити ці вимоги, щоб дозволити телемедицині вижити.
Віртуальна реальність
Технологія віртуальної реальності (virtual reality, VR) існує вже десятки років, але подібні системи часто розглядалися як рекреаційні, призначені для розваги. Перевага її полягає в тому, що, одягнувши VR-гарнітуру, людина може відчути себе як у відеогрі або іншому веселому, захоплюючому переживанні. Однак ця споживча технологія також стала потужним інструментом для медичної спільноти. Освітні установи використовують її для підготовки майбутніх лікарів, хірурги тестують методи підготовки складних операцій, і навіть досвідчені лікарі знаходять її корисною для відпрацювання нових і вдосконалення старих процедур. У 2021 році очікується подальшого розвитку таких технологій.
Уже сьогодні виготовлені за допомогою 3D-друку моделі, які можна використовувати з медичної точки зору, доступні безкоштовно на сайті Національного інституту охорони здоров'я США. NIH 3D Print Exchange надає моделі в форматах, які легко сумісні з 3D-принтерами, і пропонує унікальний набір інструментів для створення і спільного використання 3D-друкованих моделей, пов'язаних з біомедичної наукою. Великі бази даних з відкритим вихідним кодом, що містять інші дані, які можуть бути використані для створення віртуальної реальності, стають нормою.
Інтероперабельність рішень різних вендорів
Стрімкий розвиток цифрового охорони здоров'я змінив ситуацію для пацієнтів. Нова парадигма може зробити турботу про наше здоров'я менш рутинною завданням і більш особистою місією, спрямованої на поліпшення якості життя. Але поки ситуація здається нам надто ускладненою.
Наприклад, незважаючи на те що портали для пацієнтів корисні, може бути неприємно, коли доводиться входити в окремі системи для лікаря-терапевта, радіолога, страховика і т.д. - просто для вирішення однієї і тієї ж проблеми зі здоров'ям. Потім додайте всі інші пов'язані зі здоров'ям речі, якими ми повинні управляти, такі як візити до стоматолога, дані фітнес-трекера, рецепти і так далі. Це дуже багато для нормальної людини і тому практично не приживається в реальному житті.
Все залежить від відсутності інтероперабельності. Ця зростаюча тенденція полягає в руйнуванні інформаційних бар'єрів між рішеннями різних виробників і відкриття доступу до баз медичних даних для створення систем охорони здоров'я, які працюють один з одним. Це полегшить життя кожному, не тільки пацієнтові, який втомився від необхідності керувати кількома входами, а й постачальника медичних послуг, якому необхідний доступ до медичної інформації пацієнта і обмін нею з іншими лікарями. Операційна сумісність або интероперабельность може зажадати повний капітальний ремонт системи. Організаціям, які хочуть розставити пріоритети в області інтероперабельності, необхідні зобов'язання з боку лідерів галузі, які бачать її цінність, необхідність і неминучість.
Інтероперабельність - основа для обміну життєво важливими даними - це одна з найбільш цікавих областей для інновацій сьогодні. Вона теж буде схильна до регуляторним обмеженням, але майбутнє цього процесу ніколи не було більш райдужним.
Хмарна інфраструктура
Функціональна сумісність - ніщо без хмарних технологій. Хмарна інфраструктура є ключем до відкриття доступу до всіх цих розрізненим системам, тому все більше організацій переходять на "хмара" і будуть продовжувати робити це і в 2021 році.
Одним з найбільших переваг для організацій охорони здоров'я, що переходять на "хмара", є зберігання інформації. Щодня в світі охорони здоров'я генерується величезний обсяг даних, велика їх частина потребує довгостроковому зберіганні. Хмарне сховище може стати більш доступною альтернативою обслуговування постійно зростаючої кількості серверів на місцях. Хмара також може бути вигідно для розрослися лікарняних і університетських систем, які потребують простому способі обміну інформацією, зображеннями і записами між університетськими містечками.
Велика частина основних будівельних блоків для хмарної інфраструктури зараз вже на місці - це Amazon Web Services, Google, Microsoft. І всі вони повністю задіяні в охороні здоров'я. Проте, існує ще багато прогалин у фактичній реалізації кожного робочого процесу.
Матеріал підготовлений за матеріалами Futurist.com, Interpreneur, MobiHealth News.