< Назад до усіх подій
23.04.2021    10:00

Хмарні системи і штучний інтелект прискорюють розвиток ринку обробки медичних зображень

Світовий ринок систем обробки медичних зображень орієнтований на швидке розширення, завдяки штучному інтелекту, хмарним обчисленням, що розвиваються клінічним і адміністративним / оперативним потребам, а також введення нових векторів напряму в охороні здоров'я. 

 

За словами Суреша Коппусвамі (Suresh Kuppuswamy), керівника напряму охорони здоров'я та медико-біологічної промисловості компанії Frost & Sullivan, 

 

“Технології комп'ютерної обробки медичних зображень покликані відігравати центральну роль у діагностиці та лікуванні захворювань. Оцифрування зображень дає ряд переваг, у тому числі більш високу піксельну інформацію, ефективне збереження і вилучення, а також легкий обмін зображеннями між членами медичних команд. За нашими прогнозами, сектор інформаційних технологій в радіології збереже свою позицію найбільшого постачальника доходів, завдяки впровадженню радіологічних систем обробки та обміну зображеннями (PACS) в країнах, що розвиваються, тосму, що більшість з них, за прогнозами, все ще будуть впроваджувати PACS на рівні лікарень і відділень.”

 

Цей ринок, охоплює радіологічні ІТ-рішення, допоміжні ІТ-рішення, інші ІТ-рішення, такі як серцево-судинні інформаційні системи, і ІТ-рішення для обробки медичних зображень рівня організацій, за оцінками, досягне $ 10,4 млрд до 2025 року в порівнянні з 8,5 мільярдами доларів в 2019 році. При цьому сукупний річний темп зростання ринку складе 3,5%.

 

Однак під впливом пандемії ринок переживає уповільнення в 2021 році, оскільки лікарні відкладають інвестиції в капітальні закупівлі і направляють більшу частину фінансування на догляд за хворими КОВІД-19. Проте, він відновиться в 2022 році з більш високими темпами зростання через відкладеного попиту на закупівлі ІТ за останні два роки. 

 

З точки зору регіональних ринків, північноамериканський ринок в значній мірі буде рухати корпоративний ринок обробки медичних зображень, що підкреслюється необхідністю в клінічних системах підтримки прийняття рішень і рішеннях з обміну зображеннями. Очікується, що країни з регіону EMEA (Європа, Близький Схід і Африка) стануть свідками зростання допоміжних і корпоративних сегментів обробки зображень. Аналогічним чином, Китай, Австралія, Корея і Японія, за прогнозами, стануть основними країнами, що стимулюють зростання доходів в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні. Безперервне вдосконалення інфраструктури охорони здоров'я в Південно-Східній Азії і Індії також надає додаткові можливості для зростання доходу постачальників рішень. 

 

Щоб скористатися перспективами зростання на ринку медичної візуалізації та інформатики, постачальникам, на думку аналітиків Frost & Sullivan, необхідно зосередитися на наступному:

 

  • Нові операційні бізнес-моделі, що заохочують малі і середні лікарні впроваджувати сучасні інформаційні технології. Незважаючи на те, що подібні моделі в основному використовуються в розвинених країнах, майбутній потенціал визначається країнами, що розвиваються, оскільки високий попит на сучасні рішення в галузі інформатики на цих ринках поки стримується супутніми капітальними витратами. 
  • Телерадіології, що дозволяє радіологам працювати з дому і підвищує їх продуктивність. Необхідно створювати інфраструктуру, що дозволяє радіологам працювати дистанційно без шкоди для якості і швидкості роботи. 
  • Інтеграція технологій штучного інтелекту в робочий процес обробки медичних зображень для підвищення ефективності та якості обслуговування. Великий сегмент роботи в даний час зосереджений на таких напрямках, як комп'ютерна томографія, МРТ і мамографія. Алгоритми можуть підвищити точність і ефективність роботи радіологів в цих областях. 
  • Зміщення акценту на точну медицину і точну візуалізацію. Існують широкі можливості для подальшого вдосконалення процесу обробки і аналізу медичних зображень за рахунок інтеграції інноваційних технологій на шляху візуалізації, наприклад, використовувати 3D-камери в точці зйомки, щоб забезпечити точність центрування і уникнути повторного обстеження.


Джерело: MPO Magazine