![](https://mic.medtechnopark.com.ua/upload/events/th-13.jpg)
Frost & Sullivan: COVID-19 і безконтактний моніторинг пацієнтів
Безконтактні системи моніторингу та медичні програми для смартфонів грають життєво важливу роль у війні проти COVID-19, говориться в недавно опублікованій доповіді дослідницької компанії Frost & Sullivan.
На думку аналітиків, технології безконтактного моніторингу пацієнтів тяжіють до використання відео, звукового аналізу та мобільних платформ, що включають передові технології, такі як машинне навчання і алгоритми штучного інтелекту.
У цьому документі прогнозується відхід від носяться технологій, які, за словами дослідників, можуть бути незручними, дорогими і мати обмежене застосування, на користь безконтактної технології, яка має переваги багаторазового використання і доступності за ціною.
Звіт "Advanced Non-contact Patient Monitoring Technologies: A New Paradigm in Healthcare Monitoring" доступний як частина глобальної програми компанії TechVision.
Він пропонує учасникам ринку вивчити наступні можливості отримання додаткових доходів:
- технологію звукового аналізу для дистанційного моніторингу грипоподібних захворювань пацієнтів на основі аналізу їх кашлю;
- технологію безконтактного відеомоніторингу, що дозволяє діагностувати психічний стрес шляхом виявлення фізіологічних і емоційних ознак, таких як депресія, тривожність і занепокоєння;
- технологію радарних датчиків, які можуть відстежувати дихання і частоту серцевих скорочень при симптомах респіраторних захворювань, таких як астма, хронічна обструктивна хвороба легень та COVID-19;
- безконтактну сенсорну технологію, яка може відстежувати частоту серцевих скорочень, дихання і артеріальний тиск для осіб, що піклуються про своє здоров'я і спосіб життя;
- ринок телемедицини, який значно збільшиться завдяки технології мобільних платформ.
Пандемія COVID-19 дала можливість використовувати технології безконтактного моніторингу пацієнтів, які можуть сприяти ранньому виявленню респіраторних ускладнень у підозрюваних пацієнтів, одночасно знижуючи шанси на зараження серед лікарів і медичних працівників. Ці технології також можуть бути використані фармацевтичними компаніями для моніторингу результатів застосування розроблених ними лікарських засобів.
У свою чергу, телемедицина пережила величезний сплеск популярності за останні кілька місяців, під час пандемії коронавируса. Зокрема, такі компанії, як Binah.ai, який використовує штучний інтелект і обробку сигналів для вимірювання життєвих показників пацієнтів за допомогою камери смартфона, і Tytocare, яка розробила пристрій, який пацієнти можуть використовувати вдома під час телеконсультацій для вимірювання життєвих показників, зазначають величезний зростання затребуваності їх продуктів останнім часом.
Спостерігається також різке збільшення числа платформ телемедицини, використовуваних для контролю психічного здоров'я під час пандемії.
Джерело: Healthcare IT News