< Назад до усіх подій
19.07.2021    11:00

Електронна платформа для безперервного моніторингу психічного здоров’я

Щоб допомогти пацієнтам контролювати свій психічний стан між прийомами у лікаря, дослідники з Техаського університету A & M розробили електронну платформу на базі "розумних" пристроїв, яка може безперервно відстежувати стан гіперзбудження, одного з ознак психіатричного дистресу. За їхніми словами, ця передова технологія може зчитувати сигнали з особи, аналізувати голосові патерни та інтегрувати показання вбудованих датчиків життєвих параметрів на "розумних" годиннику, щоб визначити, чи знаходиться пацієнт в стані стресу. 

 

Крім того, вчені відзначили, що технологія може забезпечити зворотний зв'язок і попередити медиків, якщо відбудеться різке погіршення психічного здоров'я пацієнта. 

 

Інформація про цю розробку була опублікована в Journal of Psychiatric Practice. 

 

На відміну від деяких фізичних захворювань, які зазвичай можна вилікувати кількома візитами до лікаря, люди з психічними розладами можуть потребувати у тривалому догляді. Між візитами до лікаря інформація про стан психічного здоров'я пацієнта відсутня. Отже, непередбачене погіршення психічного здоров'я має обмежені шанси бути усуненим. Наприклад, пацієнт з тривожним розладом може пережити стресовий життєва подія, яка викликала крайню дратівливість і неспокій, що може зажадати негайної медичної допомоги. Але цей пацієнт не має зв'язку з лікарем. З іншого боку, медики не мають можливості дізнатися про постійну боротьбу своїх пацієнтів з психічним розладом, що може перешкодити їм надати необхідну допомогу.

 

Нова платформа являє собою набір програм для автоматизованого аналізу гіперзбудження, які можна легко встановити на смартфони і "розумні" годинник. Ці програми отримують дані від додатків розпізнавання обличчя і голоси, а також від датчиків, вже вбудованих в смарт-годинник, таких як сенсори серцевого ритму і крокоміри. Дані з усіх цих джерел на першому етапі навчають алгоритми машинного навчання розпізнавати патерни, які відповідають нормальному стану збудження. Після навчання алгоритми можуть постійно переглядати показання, що надходять від датчиків і додатків розпізнавання, щоб визначити, чи знаходиться людина в стані підвищеного збудження. 

 

Хоча прототип цієї технології вже готовий, вчені заявили, що їм все ще необхідно поліпшити час автономної роботи смартфонів, на яких встановлено їх програмне забезпечення, оскільки алгоритми споживають багато енергії. Крім того, вони відзначили, що їм необхідно вирішити питання зручності використання, тобто будь-які проблеми, які заважають пацієнтам використовувати їх технологію, наприклад труднощі з навігацією в додатку.

 

Джерело: Medical News