![](https://mic.medtechnopark.com.ua/upload/events/th-35.jpg)
8 прогнозів у сфері цифрової охорони здоров’я на 2021 рік
Одна з небагатьох переваг 2020 року полягає в тому, що цифрова охорону здоров'я, вступає у свої права. Охорона здоров'я - це величезна і застаріла галузь, давно потребує зміни і нарешті усвідомила цей факт. Збій системи, викликаний пандемією, створює нові можливості для цифрових стартапів в сфері охорони здоров'я і, можливо, полегшить їм шлях до реальних споживачів.
Ми хочемо ознайомити вас з думкою декількох провідних інвесторів в області медичних технологій, що займаються проектами на ранній стадії в країнах Північної Америки і Європи. Нижче ми наводимо їх слова про тенденції, які вони бачать, і їх прогнози на майбутній рік.
1. Мобільний телефон трансформується в медичного помічника на вимогу
Крістін Бейкер Спон, генеральний партнер в CRV:
Пандемія стала каталізатором повсюдного впровадження цифрових технологій, і охорона здоров'я не є винятком. Думаючи про 2021 рік, я бачу кілька областей, де ці тенденції посилюються.
Навантаження на систему охорони здоров'я, яку ми спостерігаємо зараз, збільшує нашу потребу в технологіях, які спрощують робочі процеси для надання медичних послуг людям там, де вони знаходяться і полегшують життя як пацієнтам, так і медикам. Прикладом такого рішення є Viz.ai - програмне забезпечення, яке використовує штучний інтелект в сфері медичної візуалізації для різкого скорочення часу на лікування жертв інсульту. Змусивши мобільні телефони лікарів працювати як робочий інструмент, клінічні бригади зможуть краще і швидше лікувати пацієнтів, одночасно знижуючи навантаження на персонал і ресурси.
2. Віртуальна і доповнена реальність стане частіше використовуватися при лікуванні
Ломакс Уорд, співзасновник і генеральний партнер компанії Luminous Ventures:
У 2021 році прискорюватися впровадження технологій віртуальної та доповненої реальності в процес лікування і медичного догляду. Страхові та медичні організації починають розуміти ефективність цих систем при лікуванні, а також масштаб послуг, який вони можуть забезпечити за допомогою віддаленого пропозиції. Крім того, відсутність пацієнтів в лікарні знижує як витрати, так і стрес персоналу.
Зонами особливого впливу є психічне здоров'я (наприклад, система Oxford VR) і лікування хронічних болів (наприклад, appliesVR), причому обидві ці сфери витрат в охороні здоров'я є значними. Згідно зі звітом за 2020 рік, цей ринок виросте більш ніж в 15 разів - з $ 2 млрд в 2019 році до $ 34 млрд в 2027 році.
3. Лікування на дому вийде за рамки базової телемедицини
Енні Кейс, керівник Кляйнер Перкінс:
Пандемія привернула увагу до можливостей телемедицини, оскільки пацієнти могли отримати доступ до медичної допомоги з безпечних умов свого житла. Зміни в законодавстві допомогли прискорити процес адаптації цих технологій, і багато пацієнтів вперше спробували віртуальні консультації. Незважаючи на те, що телемедицина стала найважливішим компонентом нашої системи охорони здоров'я, також стало зрозуміло, що телемедицина сама по собі не є вирішенням проблеми. Багато потреби в медичному обслуговуванні вимагають особистих відвідувань та діагностики, і лікарі часто бажають мати більш повне уявлення про соціальні та інших факторах ризику для пацієнтів.
Наприклад, система MedArrive дозволяє медичним і страховим організаціям надавати безпечний і доступний догляд на дому, як з особистою участю медичних працівників, так і дистанційно. MedArrive є однією з зростаючого числа компаній, які повертають пацієнтів в центр уваги і дозволяють їм отримувати медичну допомогу всюди, де це найбільш безпечно і зручно для них. Я думаю, що в 2021 році ми побачимо прискорення прийняття рішень, які допоможуть перемістити лікування з лікарень і клінік в віртуальні, "роздрібні" та домашні умови обслуговування.
4. Клінічні результати будуть прив'язані до відповідної фінансової окупності
Юмін Чой, партнер Bain Capital Ventures:
Тенденція ринку, яку я спостерігаю, розвивається в бік конвергенції клінічних та фінансових результатів. Це здається базовим поняттям, але ці два фактори в значній мірі ізольовані в світі охорони здоров'я. Як приклад - спробуйте з'ясувати вартість чого-небудь в охороні здоров'я, і ви отримаєте безліч відповідей.
Так як ціннісно-орієнтована медицина продовжує закріплюватися, хоча все ще перебуває в зародковому стані, необхідність зв'язати клінічні результати з відповідним фінансовим окупністю інвестицій є першочерговим. Незважаючи на те, що це ніколи не було так очевидно через складнощі системи охорони здоров'я, дні, коли увага зосереджена тільки на одному, а не на іншому, пройшли. Зараз це є якщо не неможливими, то абсолютно безвідповідальним і виразно нежиттєздатним.
5. Хронічні і складні захворювання будуть лікуватися із застосуванням цифрових рішень
Шеріл Ченг, засновник і генеральний партнер Vive Ventures:
2020 рік справді відкрив всім очі на можливості і необхідність впровадження технологій цифрового охорони здоров'я. Заглядаючи в 2021 рік, ми також повинні подумати про довгострокової стійкості охорони здоров'я: як інтегрувати цифрові медичні технології в новий світ, в якому збільшується частка медичного догляду та діагностики на дому, реорганізувати процеси з меншою кількістю особистих відвідувань пацієнтів і як забезпечити більш активне лікування хронічних і складних захворювань.
Наприклад, ми побачимо сплеск затребуваності послуг в області психічного здоров'я, і ці послуги стануть більш специфічними для таких груп пацієнтів, як підлітки, жінки, люди похилого віку і т.д. Ми побачимо, як ще більше медичної послуг буде переміщатися за межі чотирьох стін традиційних клінік і лікарень - це такі послуги, як онкологічна допомога та інші форми лікування хронічних захворювань.
6. Догляд за людьми похилого віку буде переосмислений
Крістін Бейкер Спон, генеральний партнер CRV:
Пандемія також змушує людей звернути пильну увагу на існуючі будинки престарілих та переосмислити догляд за людьми похилого віку. Останнім часом спостерігається стала тенденція підвищення інтересу до створення рішень для догляду за літніми людьми та моніторингу їх здоров'я, допомоги таким людям для того, щоб вони могли продовжувати самостійно жити у себе вдома. І я радий бачити, як компанії-стартапи будують свою роботу для забезпечення такого майбутнього для наших людей похилого віку.
7. Весь медичний догляд буде здійснюватися через платформи типу "одне вікно".
Юмін Чой, партнер Bain Capital Ventures:
2020 рік був непростим роком, але основним каталізатором змін на фронті охорони здоров'я став прискорений перехід від традиційних особистих відвідувань лікаря до віртуальної і дистанційної допомоги. У той час як існує безліч компаній, що звертаються до різних частин екосистеми охорони здоров'я, величезна кількість таких організацій викликає замішання і розчарування споживачів, які вже втомилися боротися з неінтегрованих і розрізненими рішеннями.
Я вірю, що ми продовжимо спостерігати сильну консолідацію на телемедичних ринку, як це відбувається в США (об'єднання компаній Teladoc + Livongo і Omada + Physera), і переможцями на ринку стануть рішення, що створюють комплексний платформний підхід до медичних послуг для людей за принципом "єдиного вікна ".
8. Лікарі почнуть прописувати цифрову терапію і це отримає широкого поширення
Ломакс Уорд, співзасновник і генеральний партнер компанії Luminous Ventures:
У 2020 році в США регулятор галузі охорони здоров'я (FDA) схвалила першу когорту "рецептурних" цифрових терапевтичних рішень - програмне забезпечення (вебсайти або додатки), які надають науково обґрунтовані терапевтичні втручання для того, щоб запобігти, контролювати або лікувати захворювання. Такі затверджені FDA рішення включають в себе, зокрема, системи для лікування зловживання психоактивними речовинами, синдрому дефіциту уваги і гіперактивності у дітей і синдрому роздратованого кишечника від таких розробників, як Pear Therapeutics, Akili Labs і Mahana Therapeutics.
У 2021 року ми побачимо, як ці продукти сприйме ринок - їх успіх залежить від ряду факторів, таких як частота, з якою лікарі будуть їх прописувати своїм пацієнтам, і простота отримання відшкодування від страхових компаній за їх використання. 2020 рік ознаменувався величезним зростанням числа лікарів, які надають допомогу за допомогою цифрових інструментів, таких як відео-платформи, а в 2021 році лікарі почнуть виписувати рецепти на цифрові рішення, які самі по собі можуть реально лікувати пацієнта.
Стаття підготовлена на основі матеріалів Forbes, Medical Futurist, mHealthSpot, MobiHealth News.